بانک پاسارگادبانک پاسارگادبانک پاسارگاد برگزار می کند؛ دومین جشنواره فیلم 180 ثانیه ای پاسارگاد

به گزارش روابط‌ عمومی بانک ‌پاسارگاد، خسرو رفیعی دبیر اجرایی این جشنواره، ضمن اعلام این خبر گفت: دومین جشنواره فیلم 180 ثانیه‌ای پاسارگاد، به ابتکار بانک‌پاسارگاد و به منظور ایجاد فرصت برای ارائه ایده‌ها و نگاه‌های مختلف به حفظ محیط ‌زیست و منابع طبیعی، تکریم خانواده و حقوق اجتماعی و همچنین اهدای عضو برگزار می‌شود. وی ادامه داد: در بخش جنبی جشنواره، به 4 ایده برتر در هر بخش که امکان ساخت پیدا نکرده‌اند نیز جوایزی اهداء خواهد شد.

مدیر روابط‌عمومی بانک‌پاسارگاد در خصوص اهداف این جشنواره افزود: این جشنواره با هدف کشف استعدادها و توانمندی‌های جوانان علاقمند به حوزه‌های فیلمسازی، حمایت از هنرمندان و همچنین جلب افکار عمومی به موضوعات فوق و مشارکت اقشار مختلف مردم در جشنواره برگزار می‌شود.
وی در خصوص شرایط شرکت در این جشنواره خاطرنشان کرد: سازندگان آثار حداکثر تا پایان تیر سال 1396 فرصت دارند تا نسخه نهایی فیلم خود را همراه با عکس کارگردان برای دبیرخانه ارسال کنند. زمان آثار ارائه شده نباید بیش از 180 ثانیه باشد. همچنین طرح و ایده اثر باید در یک صفحه A4  ارائه شود.
رفیعی در خصوص جوایز این جشنواره تصریح کرد: به نفرات اول تا چهارم در هر بخش این جشنواره به ترتیب تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ 80 میلیون ریال، تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ 60 میلیون ریال، تندیس جشنواره به همراه دیپلم افتخار و مبلغ 40 میلیون ریال و تندیس جشنواره به‌همراه دیپلم افتخار و مبلغ 20 میلیون ریال اهداء می‌شود. همچنین در بخش جنبی، به 4 ایده برتر در هر بخش که امکان ساخت پیدا نکرده‌اند، تندیس جشنواره به همراه لوح سپاس و مبلغ 10 میلیون ریال پرداخت خواهد شد.
وی همچنین با اشاره به استقبال بسیار خوب علاقمندان از دوره نخست این جشنواره خاطرنشان کرد: در نخستین دوره این جشنواره، بیش از 5 هزار نفر ثبت‌‌نام کردند که در نهایت 1894 فیلم و 500 ایده به دبیرخانه جشنواره ارسال شد. در ارزیابی این آثار که توسط فیلمسازان و هنرشناسان بنام کشور صورت گرفت، 300 اثر و 52 ایده انتخاب شد و از میان آثار منتخب در هر بخش، تعداد 10 اثر برگزیده شدند که در مراسم اختتامیه، جوایز ایشان توسط معاون رییس جمهور، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیرعامل بانک‌پاسارگاد اهدا شد.
گفتنی است علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر، تماس با دبیرخانه و همچنین ثبت‌نام به سایت جشنواره به آدرس www.pasargadfilmfest.ir مراجعه کنند.

 

تاريخ خبر: 05 دي
۱۳۹۴ - ۱۳۸۲ © كليه حقوق براي بانك پاسارگاد محفوظ است || مرکز اطلاع رسانی ۸۲۸۹۰