خدمات ارزی

 

انجام نقل و انتقالات و حواله های ارزی وارده و صادره مشتریان

بانک پاسارگاد آمادگی دارد بر اساس بخشنامه های ارزی بانک مرکزی انواع نقل و انتقالات ارزی مشتریان را از داخل به خارج و حواله های وارده به نفع مشتریان محترم را در اسرع وقت دریافت و در اختیار آنان قرار دهد.

آدرس سوئیفت بانک (Swift CodeBic): BKBPIRTHXXX

 مبادلات ارزی بین المللی :

مقررات مبادلات ارزی بین المللی از کلیه اشخاص حقیقی  اعم از ایرانی و خارجی توسط شعبه های این بانک و همچنین فروش ارز بابت خدمات ارزی و سایر مبادلات ارزی بین المللی به شرح زیر اعلام می گردد:

 • خرید و فروش ارز : ارزهای قابل خرید توسط بانک پاسارگاد عبارتند از : دلار آمریکا ، یورو ، پوند انگلیس ، فرانک سوییس و درهم امارات و ین ژاپن       
 • خرید اسکناس حد اکثر تا سقف 5.000 دلار آمریکا یا معادل آن به ارزهای ذکر شده مجاز می باشد .خرید اسکناس بیش از سقف 5.000 دلار صرفا با موافقت مدیریت عملیات ارزی  امکان پذیر است .
 • خرید ارزهای انتقالی قابل وصول از طریق سیستم بانکی بین الملل از جمله حواله های ارزی وارده  و موجودی حسابهای ارزی بدون هیچگونه محدودیتی مجاز می باشد.
 • خرید سایر ارزهای جهانروا به صورت اسکناس با موافقت مدیریت عملیات ارزی امکانپذیراست.

گشایش اعتبارات اسنادی وارداتی:

اعتبارات اسنادی، متداولترین وسیله پرداخت در مبادلات بازرگانی بین المللی است.بانک پاسارگاد آمادگی دارد انواع اعتبارات اسنادی وارداتی را برای مشتریان محترم افتتاح و تسهیلات مربوطه رادر اختیار آنان قرار دهد.اعتبارات زیر در شرایط حاضر طبق بخشنامه های ارزی بانک مرکزی در این بانک گشایش می گردند:
 • اعتبار اسنادی دیداری
 • اعتبار اسنادی مدت دار
 • اعتبار اسنادی ریفاینانس برای بخش تولید
 • اعتبار اسنادی فاینانس
مشتریان محترم می توانند در کلیه شعبه های  بانک پاسارگاد درخواست های خود را مطرح و طبق ضوابط جاری از تسهیلات بانک در مبادلات ارزی بازرگانی بین المللی بهرمند گردند.

قبول و معامله اعتبارات اسنادی صادراتی:

با گسترش صادرات غیر نفتی و تشویق صادر کنندگان به در یافت وجوه صادراتی از طریق اعتبارات اسنادی صادراتی و همگام باتشویق صادرکنندگان محترم، بانک پاسارگاد آمادگی دارد اعتبارات اسنادی صادراتی را که از طریق این بانک در یافت می گردد ، به صادر کنندگان محترم ابلاغ و اسناد اعتبارات مربوط را معامله و تسهیلات ارزی را به منظور رفع نیازهای مالی آنان در اختیار مشتریان محترم قرار دهد.

صدور انواع ضمانتنامه های ارزی:

صدور انواع ضمانتنامه های ارزی از دیر باز به منظور تضمین اجرای قرار دادهای بازرگانی مورد توجه بوده وبه شکل روز افزونی مورد استفاده قرار می گیرد. ضمانت نامه های زیر در بانک پاسارگاد صادر می گردد:
 • ضمانت نامه پیش پرداخت
 • ضمانت نامه حسن انجام کار
 • ضمانت نامه کسور وجه الضمان
 • ضمانت نامه شرکت در مناقصه
مشتریان محترم با مراجعه به کلیه شعبه های بانک می توانند تقاضاهای خود را مطرح و اقدام نمایند.

ثبت سفارش بروات اسنادی:

ثبت سفارش بروات اسنادی یکی دیگر از وسایل پرداخت بین المللی است که وارد گنندگان و صادر کنندگان از آن به منظور انجام مبادلات بازرگانی استفاده می نمایند.بانک پاسارگاد آمادگی دارد بروات اسنادی مشتریان محترم را ثبت سفارش نموده و اسناد در یافتی را طبق توافقات فی مابین مشتریان و واگذارنده اسناد مبادله نموده وتسهیلات لازم را در اختیار آنان قرار دهد.به همین ترتیب بانک پاسارگاد اسناد بروات صادراتی را نیز جهت وصول وجوه آنها دریافت و برای بانک های کارگزار ارسال خواهد نمود.

 

دریافت فایل pdf معرفی انواع خدمات ارزی بانک پاسارگاد

(تاریخ تهیه و تنظیم: 1394/07/15)

×